
Hieronta vaikuttaa moniin fyysisiin ja mielen asioihin rentouttavasti. Hieronnalla ei vaikuteta ainoastaan lihaksiin vaan kaikkiin elintoimintoihin. Parasta hoitoa onkin hieronnan ennaltaehkäisevä vaikutus.
Hieronta on hyvä tapa tutkia koiraa ja huomata mahdollisimman aikaisin muutokset koiran terveydentilassa. Hieronta myös lähentää omistajan ja koiran välistä suhdetta ja luottamusta ja parantaa yhteistyötä. Se lisää koiran halukkuutta kuunnella omistajaansa. Omistajan ja koiran yhteisymmärrys parantaa tuloksia kaikenlaisissa toiminnoissa, niin kilpailuissa kuin arkielämässä.
Jokaisen on hyvä opetella hieromaan koiraansa turvallisesti. Weterin hierontakurssilla opitaan oman koiran rentouttava perushieronta ja turvalliset, oikeaoppiset venytykset.
Kursseja järjestetään Oulussa ja Helsingissä ja myös muualla Suomessa tarpeen mukaan. Tiedustele toimistosta!
Hinta: 80 € (sis. alv 25,5 %)/koirakko (ihminen + koira). Kurssimaksu sisältää kirjallisen materiaalin, kahvi, tee ja pientä syötävää.
Eläinten Luontaislääkintäkoulu Weter/Marjut Nieminen
p. 040 506 4101
wetertoimisto@gmail.com